Kup dziecku pierwszy rower

roweDorośli pewnie z rozrzewnieniem wspominają chwilę, w której otrzymali swój pierwszy w życiu rower. We współczesnym świecie, przepełnionym elektronicznymi gadżetami. Rower nie wzbudza już takich emocji, jednakże warto zaszczepić w dziecku pasję do dwóch kółek i sprawić im w prezencie rowerek dziecięcy. Jeśli rodzice mają wątpliwości jaki rowerek wybrać, najlepiej jeśli udadzą się do sklepu rowerowego, w którym fachowcy z pewnością doradzą, jaki model wybrać. Dla najmłodszych idealnym rozwiązaniem wydaje się być rowerek biegowy, czyli model bez pedałów. Przeznaczony jest już dla dwulatków, które dzieci niemu będą mogły szybciej nauczyć się, w jaki sposób samodzielnie na rowerku utrzymać równowagę. Rowerki te wyposażone są w hamulec ręczny, a wysokość siodełka jest regulowana, co umożliwia dostosowanie jego wysokości do wzrostu dziecka.

Dla nieco starszych dzieci najlepsze będą rowerki z kółkami podporowymi, ułatwiające naukę jazdy. Rowerki te mają nieco inną konstrukcję niż te przeznaczone dla dorosłych, przede wszystkim są lżejsze oraz wyposaża się je w różne gadżety, które mają na celu zachęcenie dzieci do jazdy. Rowerki dziecięce oprócz kolorowych ram są wyposażone w dzwoneczki, naklejki z postaciami z bajek oraz hamulce w pedałach, po to by mogły bez problemu zahamować. Ponadto rowerki mogą być wyposażone w lusterko z elementami odblaskowymi, koszyczek na zabawki oraz oczywiście błotniki, dzięki którym będą mogły jeździć nawet w lekko deszczową pogodę. Każdy rowerek obowiązkowo powinien posiadać stosowne atesty, tak aby kupujący miał pewność, że produkt będzie bezpieczny dla dziecka.

Gdzie najlepiej kupować rowerki dziecięce? Oczywiście najlepiej w markowych sklepach, gdzie doradcy będą umieli doradzić, jaki model rowerka będzie odpowiedni dla dziecka. Wiele ciekawych modeli można znaleźć również w sklepach z zabawkami. Warto zapytać sprzedawcę, czy dany model jest wykonany w bezpiecznej technologii i czy nie zawiera szkodliwych dla dziecka substancji. Ale rowerki można po nieco niższej cenie nabyć również w sklepach internetowych. Na witrynach sklepów sprzedających dziecięce rowerki umieszczane są nie tylko zdjęcia, ale również szczegółowe informacje na temat danego modelu, a często również specyfikacje danego produktu. Tak więc z pewnością nie ma mowy o kupowaniu kota w worku.
Więcej: http://rowery-dzieciece.com.pl/