Koniki na biegunach

konikiKoniki na biegunach to bardzo dobry pomysł na prezent dlatego że, małe i większe dzieci bardzo lubią zwierzęta. Wizyta w zoo jest jednym z ulubionych kierunków wycieczek maluchów. Możliwość pogłaskania lub pokarmienia zwierzaka to frajda na którą, czekają wszystkie dzieci. Nic dziwnego ponieważ od maleńkości dzieciaki otoczone są zabawkami i książeczkami przedstawiające kształty i wydawające głosy zwierząt.

Ubranka, łóżeczka oraz pościel też z reguły są ozdobione postaciami animowanych zwierzaków. Dla maluchów, które mieszkają w mieście wyjazd do dziadków, którzy mieszkają na wsi jest świetną przygodą. Zabawa z psem i kotem to atrakcja, której nie zawsze można doświadczyć zwłaszcza kiedy mieszka się w bloku. Jeśli dziadkowie mieszkają na takiej prawdziwej wsi dodatkową atrakcją mogą być kury, kaczki, krowy czy kozy.

Dla chłopców niezapomnianą rozrywką będzie zobaczenie prawdziwego kombajnu lub traktora, a już możliwość wejścia do środka niezapomnianym przeżyciem. Nic dziwnego, że olbrzymią popularnością cieszą się gospodarstwa agroturystyczne, gdzie dzieciaki mają możliwość dosiąść konia lub kucyka. Zabawka jaką są koniki na biegunach, także cieszą się olbrzymią popularnością. Coś jest w pluszowym lub drewnianym wierzchowcu, ze dzieci już od wielu pokoleń marzą o tej właśnie zabawce. Jedną z technik rehabilitacji przeznaczoną dla chorych dzieci jest hipoterapia, dowiedziono że kontakt ze zwierzęciem ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i prawidłowy rozwój dziecka. Nie każde stworzenie nadaje się jednak do tego aby tworzyć bezpośredni kontakt z dzieckiem.

Charakter i temperament niektórych gatunków nawet po długotrwałej tresurze nie pozwala na całkowite przewidzenie jego zachowania. Najlepiej do tego celu nadają się psy, terapia taka nazywa się dogoterapią lub konie, wtedy mowa o hipoterapii. Psy i konie to zwierzęta bardzo ułożone. Oczywiście te przeznaczone do pomocy ludziom muszą odbyć odpowiednie szkolenie, jednak te które je przejdą mogą być bardzo pomocne. Psy ratownicy lub przewodnicy to od wielu lat powszechna metoda dotarcia do zasypanych pod lawiną ludzi, bądź dla uwięzionych w ruinach zawalonych budynku. W codziennym życiu psy to bardzo wdzięczni i oddani towarzysze. Nic więc dziwnego, że zyskali miano najlepszego przyjaciela człowieka.